Reklama


Reklama
Skupina Vosí Hnízdo

vznikla v roce 1991. Samozřejmě v restauraci malebného městečka Dobřichovice.Po několika "demáčích" se etablovala na místní scéně jako skupina vycházející ze všeho jiného než hudby. Tímto jevem si získala nespočet vos. Celé toto tažení vyústilo nahráním prvního CD Vosí hnizdo /1996/ u BM Music. Následovalo nekonečné turné po místních "stadionech". Skupina ráda uvadí sve "World Tour of China" jako vrchol snažení. Bohužel video a nahrávka ze stadionu Pjong-Fu (139.000.- platících china vos!) se nezachovala, takže se může jen spekulovat. K bezejmennému albu byl natočen klip "Vosa" a "Bohumil".

V roce 1998 již skupina připravuje své druhé album s názvem "Nemá sexepíl". To bylo podpořeno 3 roky trvajícím turné např.s Katapultem, Harlejem atd atd... Následoval i filmový trhák v podobě klipu "Nemá sexepíl", který bohužel všechna media zakázala jako pornografii a to byl rok 1898 - teda 1998... pardon. Pak nastala doba "Vosohybernace" s občasným ožívením "majstrklásu VH". V roce 2008 to v úlu hřmí a na cestě je jen pracovní název "Kapitán Jirka" s důrazem na brazilské rytmy. Jen pro zajímavost, skupina za celou vosí éru měla jen dvě výmněny na postu kytaristy. Libor Chvojka opustil úl z rodinných důvodů v roce 1996 a nahradil ho Milan Hoffmann. V roce 2013 se situace otočila, Hofík opustil úl z časových důvodů a opět ho nahradil Libor Chvojka. A dále jako dočasný záskok hráli na basu Zdeněk Kaplan a Martin Štec ze skupiny Vltava.

V roce 2014, kapela prožívá "restart po dvaceti letech" a ve starém složení hodlá opět naplno pravidelně koncertovat a to je ta nejlepší pozvánka na BADYSFEST kde právě tuto kapelu uvidíte!

Sestava:
Radek "Hadrák" Kunc - mluvené slovo s pohybem
Tomáš Havlín - rytmik
Josef Štěpánovič – bassén
Libor Chvojka - gitára

www.vosihnizdo.cz