Reklama


Reklama
Historie kapely FENOMEN

začíná někdy v létě roku 1999, kdy Michal s Pavlem a Ondrou začali realizovat dlouholetý plán na zalo?ení kapely. Michal a Ondra o tom totiž přemýšleli od doby, kdy začali hrát na kytary, tedy asi od třetí třídy.Naštěstí bylo kde zkoušet, aparát a kytary půjčily tátové od Indexu, Pavel potáhl hrnce igelitem a nadšení a chuť ke hraní klukům nechyběla. K vánocům 99 dostal Pavel skoro nové bicí. Poprvé kapela veřejně vystoupila na taneční zábavě ve Vysokém Újezdě 27. května 2000 s kapelou Index. Tehdy se však ještě nejmenovala FENOMEN, ale kluci si říkali různě, např.: Takovýtotamto nebo The M.O.C.

Po školní akademii v létě 2000 přichází do kapely Honza a FENOMEN byl dva roky čtyřčlenou kapelou. Další vystoupení skupiny byla spojena s kapelou Index nebo s dětským domem v Mořině. Podoba kapely z tohoto období je zachycena na původních stránkách FENOMENu.

V létě 2002 z kapely odešel Honza - kluci hráli nějaký čas ve třech, ale nějak to nebylo ono. Na konci roku 2002 odchází i Pavel, který zakládá vlastní kapelu (snad hrající hip hop). Do kapely přichází Vojta. Ten občas za Pavla zaskočil i dříve a tak zná repertoir celkem dobře. Kapela jeho příchodem trochu přitvrdila. Od dubnu 2003 s FENOMENEM zpívá Jana Francová.

www.fenomen.cz